Vigtig info: 
Husk at der skal først tegnes klub medlemsskab før der tegnes DMCU-licens.
 
 
                 
 
 
 
 Nu kan du melde dig til den årlige Crosslejr i LMCK.
 
 I år vil der igen være cross-skole med 3 super dygtige trænere, bestående af Jakob Kjær, Thomas Rasmussen og Søren Rasmussen.
 
Jakob har en del års erfaring med træningsskoler inden for motocross,  Thomas er et kendt ansigt som træner her i LMCK da han har været på holdet en del år efterhånden, og Thomas har i år taget sin lillebror Søren med som en del af teamet. De kører selv alle 3 på et højt plan.
Deltager man i cross-skolen, får man årets T-shirt med i prisen.
 
Ugen vil ligne den vi havde sidste år, hvad program angår. (se programmet længere nede)
Køber man en plads på Cross-skolen, er alle andre aktiviteter samt camping med i prisen.
Har man ikke lyst til at deltage i Cross-skole delen, er der igen mulighed for at betale for de frie træninger samt camping, og dermed også være en del af fællesskabet.
 
 
For tilmelding til årets Cross-skole tryk her. 
 
Onsdag aften afholder vi en hyggelig gang fællesspisning.
Tilmelding og betaling foregår i uge 28, og senest tirsdag morgen.
 
Se ugens program her...... 

Kom og vær med i en skide sjov og lærerig uge....
Først til mølle princippet for Cross-skolen...
 
For at tilmelde sig, skal du have et login, hvis du ikke har et, så kan det laves oppe i højre hjørne
(alle DMCU medlemmer har et login, fra egen hjemmeside)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TILLYKKE til alle klubmestrene 2019
 
Micro 3
1-Augusta Anderson    2-Loke Jakobsen    3-Malthe Fryland    4-Lærke Martens
 
Micro 7
1-Charlie Anderson    2-Mads Klinkby
 
50 C
1-Ronja Panduro Møller    2-Mathias Fink Nordby    3-Aksel Thune Skovgaard Hansen
4-Mikkel Thomsen Sigtenbjerggaard    5-Johan Jakobsen    6-Freya Sonnetag Toft Biinfeldt
 
80 Auto
1-Elias Bolther Kragsig    2-Alexander Hansen    3-Frederik Knudsen
 
65
1-Gustav Fallesen 2-Christoffer Hansen
 
85 C
1-Martin Bliksted    2-Mikkel Fogtmann    3-Thomas Kold
 
85 B
1-Frederik Elnis Dahm Eriksen    2-Christian Rud Jensen
 
C-Åben
1-Mike Horkenborg    2-Lasse Christian Møller    3-Christoffer G. Jacobsen
 
125 2T Junior
1-Oliver Ladelund    2-Mathias Mikkelsen    3-Lasse Pedersen
 
Pige Maxi
1-Linette Kristensen    2-Camilla Jakobsen
 
OB 36
1-Lars Dam Mikkelsen    2-Jørgen Kold
 
OB 46
1-Glenn Kidholm Pedersen    2-Bent Starup    3-Johnny Kaul-Petersen
 
Special B
1-Thomas Ravn Dinesen    2-Claus Kidholm Pedersen
 
125 B
1-Casper Kidholm Pedersen    2-Niels Viig Nielsen    3-Jeppe Lynderup
 
A-Open
1-Lasse Rose   2-Nikolaj Sørensen   3-Ole Sørensen

 (
det fulde resultat kan ses på speedhive)
 
 Støt De støtter os..!!!
 
Få et tankkort fra OK, eller tank med OK app. Så kan du støtte LMCK ganske gratis
Læs her hvordan du gør...